Вирішив трішки описати ситуацію з якою сам зіткнувся через простий модуль з нанесенням стікерів на зображення.
Почалося все з того, що хостер одного з моїх сайтів почав жалітись, що дуже велика кількість файлів використовується на одному аккаунті. Хостинг на Лінуксі і тому зазвичай є обмеження в 200000 файлів. У мене ж інтернет магазин з 3000 товарів дійшов до цієї межі.
Ще один момент, що я ніяк не міг побороти, так це оптимізація зображення. Ну не виходило чомусь довести зображення до нормального розміру. Оцінка по Google була ось такою:
Після погрози хостера відключити аккаунт не залишалось нічого іншого, як почати аналізувати усі папки сайту.
І дуже дивним виявилось те, що папка з зображенням налічувала близько 168000 файлів. Навіть маючи 3000 товарів з 5 зображеннями до кожного і генеруючи додатково 5 зображень до кожного у нас вийде 78000, але ж не 168000!
Коли я зайшов в папку з одним зображенням, то здивуванню не було меж. Як Вам така картина:
Одне зображення було згенеровано в 16. Мало того, модуль, що накладав стікери, збільшував розмір зображення майже в два рази, через що й Google ставив такі низькі оцінки. На фото вище Ви можете побачити розмір файлів, що використовувались для сайту (виділені червоним). Усі вони займають більше місця ніж файли для мобільних з вдвічі більшою кількістю пікселів. Моя порада: Не використовуйте модулі зі стікерами.
Інтернет-магазин зроблений на CMS Prestashop і я почав довгі пошуки модуля для аналізу зображень, що не використовуються.
Уже не пам’ятаю як, але натрапив я на софт Store Manager. Виявилась дуже корисна програма. Коштує вона правда біля 300 вічно-зелених, але доступна демка, що вистачить для аналізу сайту. Я користував
По самій програмі розписувати не буду, а ось як саме вийти з цієї ситуації напишу.
І так, є у нас в верхній панелі значок діагностики магазину:
У вікні, що відкрилось ми розпочинаємо аналіз:
Після завершення аналізу просто закриваємо вікно статусу:
До цієї ситуації я не раз користувався цим аналізом, але нормально в ньому не розбирався. І далі той крок, про який я сам не знав. Потрібно вибрати саме отриманий аналіз зображень, що не прикріплені до товарів.
І тільки після цього я побачив усе, що робиться з зображеннями товарів.
Фото вище я зробив вже після часткової чистки, а було там близько 90000 файлів. 90000 зайвих файлів на хостингу, що не використовуються взагалі. Звідси й ось тих 200000 файлів, що призвели до переліміту, звідси й потреба в більшому об’ємі пам’яті на аккаунті, гіганські бекапи і т.д.
Дуже круто, що даний софт з’єднується з сайтом через FTP і видалити усі ці копії можна з даного вікна. Далі уже на сайті прийдеться відключити модуль стікерів, бажано відключити генерацію зображення з високою роздільною здатністю. Далі за допомогою додаткових модулів перегенеровуємо усі зображення (при потребі напишу який саме), чистимо кеш і дивимось, що у нас вийшло:
У нас показники піднялись в рази. Навіть не прийшлось нічого в коді змінювати.
Тепер усі зображення перед додаванням на сайт проганяються через tinypng і показники сайту на рівні 90-92 балів зі ста.